WEB, blog, katalog, eshop nebo osobní web

základní informace o webu, než si nějaký pořídíte

Weby nedělám bezhlavě jak mi nadiktujete, budu mít připomínky a dotazy, nemá smysl udělat web, který nefunguje, nad svojí prací přemýšlím a musím se dostat vašemu podnikání a zákazníkům pod kůži, pak teprve vznikne dobrý web, který bude vydělávat.

Tvorba webových stránek s redakčním systémem WordPress

snadno si web můžete sami upravit nebo snadno najdete člověka, který vám web bude upravovat

redakční systém WordPress je něco jako mail nebo Word nebo prostě aplikace, či software, je nahraný na web a vy se do něj přihlásíte např. jako do mailu a najdete zde uložené vaše stránky, názvy a popisky a také galerii obrázků, které si nahrajete z počítače a pak si je můžete přidávat na web, je to neskutečně skvělá propracovaná věcička, máte zde i nastavení přes které si můžete nahrát vaše logo nebo si měnit barvy na webu, prostě pokud neumíte programovat, tak WordPress bude váš kamarád.

Takže jestli nechcete volat kvůli každé prkotině programátora, určitě vám mohu doporučit mít web s redakčním systémem.

Navíc na internetu najdete spousty návodů jak s WordPressem pracovat, takže stačí navštívit youtube a naučíte se to podle videí raz dva a na druhou stranu, pokud vás nebaví se něco zase učit a zkoušet co jaké tlačítko s webem udělalo, tak jsem zde připravena já s pomocí, pokud vám něco nepůjde.

Responzivní webové stránky

bezproblémové zobrazení jak na počítači, tak na mobilu

responzivní design (bez tohoto zobrazení nemůže dnes už web fungovat, správné zobrazení – počítač, notebook, tablet, mobil)

Tvorba webových stránek bez omezení počtu stránek v menu

v základu vám vytvořím 5-10 stránek v menu, dle domluvy, další stránky si můžete přidávat snadno „na jedno kliknutí“ neomezeně

Tvorba webových stránek na míru i ze šablony

úpravou ověřené šablony a rozhodně to není minus

Dokážete přesně popsat jak by měl web vypadat? Nebo nejdříve chcete poslat nějaké návrhy, abyste si sami vybrali řešení, které by mohlo padnout vaší firmě? Specializuji se na tvorbu webových stránek pomocí šablon,  vy mi sdělíte info jak si web představujete a já vám pošlu nezávazně návrhy webových stránek, ze kterých si můžete sami vybrat jaká struktura webu by se vám líbila. Pokud se dohodneme, tak já pak následně web upravím tak, aby byl co nejvíce na míru vaší firmě.

Pokud mi nakreslíte z hlavy strukturu a design webu a budete web chtít vytvořit přesně, pak hledejte raději programátora, který vám web naprogramuje jako ušitý kabátek od krejčího. Počítejte, ale i s vyšší cenovkou.

Šablona není žádná ostuda, používají ji i velké firmy a naopak jsou vyzkoušené a fungují. Navíc můžete ušetřit tisíce korun, které dále investujete např, do SEO optimalizace, aby byl web lépe vidět ve vyhledávačích. Web vytvořený pomocí šablony se dá velice dobře upravit na míru, že ani nepoznáte, že jde o šablonu. Jde o jakýsi drátěný model, který se dá ještě velice různorodě předělat. Samozřejmě čím více úprav chcete, tím je web dražší, takže buď patříte do skupiny zákazníků, kteří si vyberou šablonu, kterou jim upravím barevně, texty, fotky, něco ze struktury uberu a něco málo přidám a zákazník je spokojený, tudíž web mám rychleji hotový (3-7 dní) a cenu mohu dát nízkou a nebo si vyberete šablonu, kterou budete chtít hodně upravovat a nad webem strávím 14 dní tak musíte počítat s tím, že i cena webu stoupne. V každém případě cenu webu vám vypočítám předem a pak už ji nenavyšuji a pokud během tvorby webu budete chtít něco navíc a bude to pro mě časově náročnější, tak se s vámi vždy nejdříve domluvím, že je potřeba cenu navýšit cca o tolik a tolik peněz.

Nákup domény a hosting pro váš web

doménu vám pomohu nakoupit a také vybrat nejvhodnější hosting

doména= www.nazevkterybystesipraliajejestevolny.cz

  • je to název vašeho webu, jedinečná adresa něco jako telefonní číslo
  • dá se koupit na rok nebo např. na deset let, ale musíte si ji neustále platit (na štěstí se dá koupit od 121 Kč/rok takže to není žádná drahá záležitost)
  • než si ji koupíte, je potřeba zjistit, zda ji již někdo nevlastní
  • pokud budete potřebovat, pomohu vám vybrat ten nejlepší vhodný název vaší domény a samozřejmě zařídím  nákup a zapsání vaší osoby jako jedinečného majitele

 

hosting=místo na internetu a rychlost webu

  • je to něco jako tarif na telefon
  • pokud chcete jednoduchý web, bude vám stačit jeden z nejlevnějších tarifů hostingu (dá se pořídit od 363 Kč/rok)
  • pokud plánujete mít na webu třeba videa nebo eshop, tak je lepší vybrat kvalitnější hosting za více peněz
  • pomohu vám vybrat nejvhodnější tarif hostingu pro váš web a zařídím jeho nákup a zapsání přímo na vaši osobu

 

První rok uhradím doménu i hosting (další roky si budete obojí již platit sami cena dle výběru varianty hostingu 550-1500 Kč/rok).

Než si někde objednáte web, je dobré zjistit, zda bude doména a hosting psaný na vás, je to jako byste měli telefonní číslo napsané na někoho jiného, účty by platil někdo za vás a pokud by se ten člověk přestal platit účet, tak vám vypnou telefonní tarif a máte smůlu a to samé je s doménou a hostingem.